Kamuoyuna duyurulur.

Ülkemizin birlik ve beraberlik İçerisinde adeta seferberlik İlan ettiği şu günlerde Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) olmak, üzerimize düşen bütün görevleri yapına gayreti İçerişindeyiz. Bu zor günlerde Cumhurbaşkanlığımızın ve Bakanlıklarımızın aldığı ve mülki İdare amirlerimiz tarafından bize tebliğ edilen kararlar doğrultuşunda bölgemizdeki İşletmelerin önemli bir bölümü de üretimlerine devam etmektedir.

ÇOSB Yönetimi olarak öncelikli sorumluluğumuz, katılımcı firmalarımıza kanun ve yönetmelikler çerçevesinde, elektrik, su, doğalgaz, atık-şll, altyapı ve üst yapı hizmetlerini sunmak, sevk ve İdare etmektir. Her platformda söylediğimiz gibi, sanayicilerimize bu hizmetleri gelişmiş standartlarda, sürdürülebilir ve sürekli İyileştirme gayreti İçerisinde sunuyor, güncel ve ihtiyaç olduğunu gördüğümüz diğer konularda da hemen aksiyon alarak, uygulama geliştirmeye gayret ediyoruz.

KORONA salgınının gündemimize girdiği ilk günden bu yana hem Bölge Çalışanlarımıza hem de katılımcı firmalarımıza güncel bilgileri sunmaya çalıştık. Firmalarımıza alınan kararlar doğrultusunda kamuda olduğu gibi özel sektörde de minimum personelle esnek çalışmaya geçilmesi konusunda gerekli bilgilendirmeleri yaptık. Aynı şekilde ÇOSB Bölge Müdürlüğü’nde de İdari İzin, esnek çalışma ve evden çalışma vb. modellerle minimum sayıda personelle hizmet vermekteyiz.

Şeffaf ve duyarlı çalışma gayretimizin göstergesi olarak, 24 Mart 2020 talihinden bu yana web sitemizde günlük olarak elektrik ve doğalgaz tüketim bilgilerini yayınlamaya başladık.

Tüm bunların yanı sın, katılımcı firmalarımıza sunduğumuz bilgiler ve yaptığımız bilgi aktarımı sadece tavsiye boyutundadır ve Bölgemizdeki işletmelerin üretime devam etme kararlan, üretim esnasında alınacak İzolasyon önlemleri, fabrikaların kendi İç düzenlemeleri ve İç uygulamalarıdır. Bu konuda ÇOSB Yönetimi olarak herhangi bir tasarrufumuz bulunmamaktadır.

İçinde yaşadığımız bu sıkıntılı günlerde bölgemiz fabrikalarında İlaç ve sağlık ekipmanları üretiminde yeni olumlu gelişmelerin de yaşandığını sevinçle İfade etmek istiyoruz.

Her zaman olduğu gibi bu süreçte de ülkemizin genel ekonomisi açısından üretim ve İhracatın da bir taraftan devam etmesi gerektiğine inanıyoruz. Temennimiz elbirliğiyle bu zor günlerin en kısa sürede geçmesidir.

Herkese sağlıklı günler diliyoruz

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi
Yönetim Kurulu Adına
Yönetim Kurulu Başkanı
Eyüp SÖZDİNLER

Scroll to Top