ÇOSB MTAL'de Yapılan Çalışmalar


Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sağlık ve güvenlik çalışanları için ‘Yüz koruyucu siper maske’ üretiyor

Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, koronavirüs cephesinde adeta savaş veren sağlık ve güvenlik çalışanları için yüz koruyucu siper maske üretimine başladı. Okul bünyesinde ve yine okul öğretmenleri tarafından 3D yazıcı teknolojisi kullanılarak üretilen siper maskeler Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün işbirliğiyle ihtiyaç duyulan noktalara ulaştırılacak. 

Okulun öğretmenleri tarafından yapılan Ar-Ge çalışmaları sonrasında üretilen koruyucu maskeler seri olarak üretilebilecek. Türkiye’nin topyekün mücadele ettiği koronavirisüne karşı kendilerinin katkı sunmalarından mutluluk duyduklarını belirten Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idarecileri ve öğretmenleri, çalışmaları büyük bir şevkle yaptıklarının altını çizerek, sağlık ve güvenlik çalışanlarının sürekli yanında olacaklarının mesajını verdiler.


Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi uzaktan eğitimle öğrencilerinin yanında.

Dünya genelinde ve Türkiye’de görülen COVID-19 virüsü sebebiyle 13 Mart 2020 tarihinden itibaren ülke genelinde olduğu gibi, Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde de uzakta eğitim sürecine başlandı.

Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğretim faaliyetlerinde bulunan okul öğretmenleri; eğitimlerin verildiği EBA TV’ye ek olarak, ÇOSB tarafından geliştirilen yeni yazılımla da kültür ve meslek derslerini teorik ve uygulamalı olarak devam ettiriyorlar.

880 öğrencinin takip ettiği uygulamada kültür ve meslek derslerinin, teorik uygulamaları ders anlatım videoları uzaktan eğitim gören öğrencilerle paylaşılıyor. Okul yönetimi tarafından yapılan açıklamada, 2019-2020  Eğitim ve Öğretim Yılı yıllık ders planlarında, belirtilen ders saatleri dikkate alınarak kültür ve meslek derslerinin anlatımlarının yapıldığı kaydedildi.


Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ürettiği “Yüz koruyucu siper maskeleri” ÇOSB saha çalışanları da kullanmaya başladı.

COVID-19 salgınıyla mücadele en büyük role sahip sağlık ve güvenlik çalışanları için yüz koruyucu siper maske üreten, Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çerkezköy Organize Sanayi Bölge (ÇOSB) Müdürlüğü’nün saha çalışanlarına da siper maske üretti.

Bünyesindeki katılımcı firmalara, hizmetlerini gelişmiş standartlarda sürdürülebilir ve kesintisiz ulaştıran ÇOSB Bölge Müdürlüğü’nün saha çalışanları ‘Yüz koruyucu siper maskeleri’ kullanarak hem kendini hem de çevresini koruyor. Yüz koruyucu siper maskelerin üretimini seri olarak yapabilecek kapasiteye sahip olan, Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin bu çalışmaları da takdirle karşılandı.