ÇOSB 150 Konteynerlik Yaşam Alanı Kuruyor

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen depremlerde zarar gören vatandaşlar için depremin ilk gününden bu yana yardım çalışmalarını sürdüren Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB), bünyesindeki katılımcıların da desteğiyle deprem bölgesinde 150 konteynerlik yaşam alanı kuruyor.

ÇOSB sanayicilerinin ve ÇOSB Bölge Müdürlüğünün katkılarıyla alınacak konteynerler için çalışmalar hızla devam ediyor. Kısa sürede teslim edilecek konteynerler AFAD’ın koordinesiyle deprem bölgesine gönderilecek. Mobil duş ve WC kabinlerinin de olacağı konteynerlerin sayısının ileriki günlerde daha da artırılacağı belirtiliyor.

Depremin olduğu andan bugüne çok sayıda yardım TIR’ını da hazırlayıp deprem bölgesine gönderen ÇOSB Bölge Müdürlüğünün bu konudaki çalışmaları devam ediyor.

DEPREMZEDELERİ İSTİHDAM EDECEĞİZ
Konuyla ilgili konuşan ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, “Yapacağımız konteyner yaşam alanlarının yanı sıra, deprem bölgesinden gelen vatandaşlarımızın da istihdamı için çalışıyoruz. Depremzede vatandaşlarımızın barınmalarının yanı sıra istihdamları için de sanayicilerimiz ellerinden geleni yapacaklardır” dedi.

PAYLAŞ

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Scroll to Top