ÇOSB FİDAN DİKİM KAMPANYASINA 350 ADET FİDAN DİKİMİYLE DESTEK OLDU

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü nedeni ile ülke genelinde düzenlenen fidan dikimi etkinliği kapsamında, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde de (ÇOSB) 350 adet fidan dikildi. ÇOSB ile Çerkezköy arasında kalan ve ÇOSB’nin sağlık bandında bulunan 10 bin 600 metrekarelik alana 350 adet fıstık çamı fidanı dikildi.

Fidan dikim törenine; Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan’ın yanı sıra kamu kurum kuruluşları müdürleriyle Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin öğrencileri katıldı.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan şunları söyledi: “Ülkemizde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılıklarına katkı sağlamak, toplumda çevre konusunda farkındalığı artırmak maksadıyla; T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü tarafından toplumun bütün kesimlerinden vatandaşlarımızın katılımlarıyla düzenlenen etkinliğin bu yıl ikincisini gerçekleştiriyoruz. Milli Ağaçlandırma Günü olan bu önemli günde, biz de 350 adet fıstık çamını toprakla buluşturduk. Bizim ağaçlandırmayla ilgili çalışmalarımız bunlarla sınırlı değil, bu tür çalışmalarımızı sürdürülebilirlik anlayışıyla sürekli olarak devam ettirmekteyiz.”
 
Geçen yıl da etkinlik çerçevesinde, ÇOSB’nin sağlık bandında bulunan 30 bin metrekarelik alana 1.111 adet fıstık çamı fidanı dikilmişti.

PAYLAŞ

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Scroll to Top