ÇOSB ZEKA’ya Görkemli Açılış

Bölgemiz tarafından özel eğitim almış ve çalışabilecek durumdaki hafif zihinsel engellilere iş imkanı kazandırmak amacıyla hazırlanan ZEKA (Zihinsel Engelliler Korumalı İşyeri Atölye ve Yaşam Merkezi) için görkemli bir açılış töreni düzenlendik.

Türkiye’de örnek ve alanındaki ilklerden biri olan ÇOSB ZEKA’mızın açılış törenine;

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Kapaklı Kaymakamı ve Çerkezköy Kaymakam Vekili Bayram Sağır, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, ÇOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Natan Yakuppur, ÇOSB Yönetim Kurulu Üyesi Ekrem Topdal, ÇOSB Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Saim Buyruk, ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Fatma Derya Alan, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yaşar Esen, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ülkü Uslu, Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz, Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş’ün yanı sıra çok sayıda sanayici, ZEKA engelli çalışanlarının aileleri ve vatandaşlar katıldı.

Açılışta konuşan Başkanımız Eyüp Sözdinler; “Yönetim Kurulu olarak projelendirme safhasından, hayata geçirilinceye kadar büyük bir heyecan duyduğumuz kısaca ÇOSB ZEKA dediğimiz Yaşam Merkezimizde bugün onlarca Hafif Zihinsel Engelli kardeşimizin istihdam edilmesi mutluluk vericidir” dedi. Konuşmaların ardından Vali Aziz Yıldırım, protokol üyeleri ve Korumalı İşyeri özel çalışanlarının ailelerine de mikrofon vererek duygu ve düşüncelerini aldı. Daha sonra kurdele kesilerek açılış gerçekleştirildi. Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Vali Aziz Yıldırım ve protokol üyeleri merkezi gezerek, atölyelerimizin engelli çalışanlarıyla yaptıkları işler hakkında konuştu.

PAYLAŞ

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Scroll to Top