‘En Büyük 1000 İhracatçı-2021’ Listesinde 30 Firmamız Yer Aldı

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) her yıl açıkladığı “Türkiye’nin En Büyük 1000 İhracatçı Firması-2021” araştırmasında Bölgemizden 30 firma yer aldı. TİM’in Haliç Kongre Merkezi’nde yapılan genel kurulunda açıklanan “Türkiye’nin En Büyük 1000 İhracatçı Firması-2021” araştırmasını değerlendiren Yönetim Kurulu Başkanımız Eyüp Sözdinler, listeye giren firmaları başarılarından dolayı kutladı.

Sözdinler, “2020 Mart’ında başlayan Kovid-19 pandemisinin yaralarını saramadan Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik işgal harekatını yaşadık. Bu iki olumsuzluğun ardından kendimizi dövizde yaşanan yükselişin içinde bulduk. Dövizdeki yükseliş trendi beraberinde fiyat istikrarsızlığını körükledi. Son sekiz aydır ekonomideki büyük dalgalanmaya rağmen zor koşullarda üretmeye, ihraç etmeye devam ediyoruz. Günü birlik maliyet hesabı yapmaya çalıştığımız bir ortamda istihdamımızı da koruyarak Türkiye için üretmeyi sürdürüyoruz. TİM’den önce İstanbul Sanayi Odası ‘En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu-2021”’ araştırmasının sonuçlarını açıklamıştı. ÇOSB’den ‘İSO En Büyük 500’ listesinde 19 firmamız yer almıştı. Şimdi TİM’in 2021 araştırma sonuçları açıklandı. Listede 30 ihracatçı firmamızın yer aldığını gurur duyarak gördük. Daha çok firmamızın ihracata yönelerek Türkiye’ye döviz kazandırması gerekiyor. Türkiye için üretmeyi koşullar ne olursa olsun sürdüreceğiz. Üretim, ihracat, istihdam üssü ÇOSB’yi gelecek yıllarda İSO ve TİM araştırmalarında daha fazla firmayla temsil etmeye çalışacağız” dedi.

TİM’in “En Büyük 1000 İhracatçı-2020” listesinde Bölgemizde faaliyet gösteren 31 firma yer almıştı. İSO’nun “En Büyük İkinci 500 Sanayi Kuruluşu-2021” listesinde ise 19 firmamız yer almıştı.

PAYLAŞ

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Scroll to Top