ÇERKEZKÖY ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

ÇOSB Arama Kurtarma Ekibi Eğitimlerini Başarıyla Tamamladı

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) örnek olmaya devam ediyor. 6 Şubat 2023 depremlerinin ardından Arama Kurtarma Ekibi çalışmalarının yoğunlaşmasıyla birlikte harekete geçen ÇOSB, Trakya’daki OSB’ler arasında ilk Arama Kurtarma Ekibini kurarak eğitimlerden başarıyla geçti ve AFAD tarafından akredite oldu.

Eğitimlerin yanı sıra uygulama sınavından da büyük bir başarıyla geçen ÇOSB ekibi büyük takdir topladı. Kentsel Arama Kurtarma Hafif Seviye Akreditasyonu alan 30 kişilik ÇOSB Arama Kurtarma Ekibi ekibinin eğitimlerdeki gayreti örnek gösterildi.

Tam donanımlı bir ekip olan ÇOSB Arama Kurtarma Ekibi, ÇOSB Yönetimine de verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti. Tekirdağ AFAD İl Müdürlüğü eğitim alanında düzenlenen AFAD akreditasyon eğitimini ve uygulama sınavını başarıyla tamamlayan ÇOSB ekibi, meydana gelebilecek afetlerde görev yapabilmek için gerekli olan uygunluk belgesini almayı hak kazandı.

Konuyla ilgili konuşan ÇOSB Yetkilileri de şunları söyledi: “Arama Kurtarma Ekibimiz eğitim ve tatbikatlarda belirlenen hedefleri başarıyla yerine getirirken, bir yandan da gerçeğini aratmayan enkaz simülasyonunda deneyim kazandılar. Ekibimizin göstermiş olduğu ustalık ve koordinasyon gerçekten takdire şayandı. Arama kurtarma çalışmalarını başarıyla tamamlayan ekibimizi yürekten tebrik ediyoruz. Onların bu becerisi ve özverisi, Bölgemiz için büyük bir kazanç ve güvencedir.”

PAYLAŞ

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Scroll to Top