ÇERKEZKÖY ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

Vişne Bahçesi Tiyatro Oyunu ÇOSB’de sahnelendi

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nin (ÇOSB) kültür-sanat faaliyetleri kapsamında sahneye konulan ‘Vişne Bahçesi’ tiyatro oyunu, ÇOSB Konferans Salonu Kültür ve Sanat Merkezinde tiyatroseverler ile buluştu.

Usta oyuncular tarafından sahnelenen Vişne Bahçesi oyununu; ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, ÇOSB Yönetim Kurulu Üyeleri; M. Gürdal Adal, Mete Han Pekol, ÇOSB Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri; Ahmet Temiroğlu ile Veli Ağ, ÇOSB Denetim Kurulu Üyesi Saim Buyruk ve ÇOSB Bölge Müdürü F. Çiğdem Baykal’ın yanı sıra yüzlerce tiyatrosever izledi. İki perdelik oyunun sonunda oyuncular dakikalarca ayakta alkışlandı. Oyunun ardından protokol tarafından oyunculara çiçek takdim edildi.

Oyunu; ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, ÇOSB Yönetim Kurulu Üyeleri; M. Gürdal Adal, Mete Han Pekol ve ÇOSB Denetim Kurulu Üyesi Saim Buyruk’un yanı sıra yüzlerce tiyatrosever izledi.

İki perdelik oyunda izleyenler coşkuyu ve hüznü bir arada yaşadı. Oyunun sonunda oyuncular dakikalarca ayakta alkışlandı. Oyunun ardından protokol tarafından oyunculara çiçek takdim edildi.

OYUNUN KONUSU
Oyun, Çarlık Rusya’nın değişen sosyal ve ekonomik hayatında giderek güç kazanan burjuva sınıfı karşısında yok olmaya başlayan aristokrat Ranevskaya ailesinin, yeni düzen karşısında eski alışkanlıklarından vazgeçememelerini ve değişen düzenin gelişimine ayak uyduramamaları sebebi ile zenginliklerini ve topraklarını kaybedişini konu alıyor.

YEDİ KADIN TİYATRO KÜNYESİ
Yazar: Anton Çehov
Yöneten: Bora Severcan

OYUNCULAR
Erhan Yazıcıoğlu,
Güler Karaman,
Volkan Severcan,
Özdemir Çitçioğlu,
Emin And,
Şebnem Özinal,
Sefa Zengin,
Bora Severcan,
Çağıl Adıner,
Yiğit Yapıcı,
Gülçin Gülrek,
Ümit İlban,
Deniz Bice,
Murat Değirmenci,
Hacı Ali Açıkgöz.

PAYLAŞ

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Scroll to Top