ÇERKEZKÖY ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

Yedi Kadın Tiyatro Oyunu ÇOSB’de Sahnelendi

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nin (ÇOSB) kültür-sanat faaliyetleri kapsamında sahneye konulan ‘Yedi Kadın’ tiyatro oyunu, ÇOSB Konferans Salonu Kültür ve Sanat Merkezimizde tiyatroseverler ile buluştu. Toplumda kadın olarak var olmayı yeniden keşfeden yedi kadının hikayesinin anlatıldığı Yedi Kadın oyunu, İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun usta oyuncuları tarafından sahnelendi.

Oyunu; ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, ÇOSB Yönetim Kurulu Üyeleri; M. Gürdal Adal, Mete Han Pekol ve ÇOSB Denetim Kurulu Üyesi Saim Buyruk’un yanı sıra yüzlerce tiyatrosever izledi.

İki perdelik oyunda izleyenler coşkuyu ve hüznü bir arada yaşadı. Oyunun sonunda oyuncular dakikalarca ayakta alkışlandı. Oyunun ardından protokol tarafından oyunculara çiçek takdim edildi.

OYUNUN KONUSU
Birbirini hiç tanımayan yedi kadının yolları kişisel gelişim kursunda kesişir. Altı haftalık süreçte kadınlar kendilerini özgürce ifade etmenin yollarını ararlar. Oyun, toplumda kadın olarak var olmayı yeniden keşfeden yedi kadının hikayesidir.

YEDİ KADIN TİYATRO KÜNYESİ
Yazan, Barbara Schottenfeld. Çeviren, Sevgi Sanlı. Yöneten, Ebru Aytürk Şayan.

OYUNCULAR
Gwen: Banu Manioğlu
Sherry: Ebru Aytürk Şayan
Alice: Nazlı Uğurtaş
Beth: İpek Gülbir
Michelle: Fatoş Ece Koroğlu Önalp
Eileen: Çiçek Üstün
Mandy: Lalizer Tuinman

PAYLAŞ

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Scroll to Top